УРОК УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА СИСТЕМАТИЗАЦІЇ
ЗНАНЬ З ТЕМИ «ПОЧАТКОВІ ХІМІЧНІ ПОНЯТТЯ»
7 КЛАС
Мета уроку:
освітня: узагальнити
й систематизувати знання учнів про початкові хімічні поняття, хімічні формули,
хімічні рівняння; активізувати пізнавальну активність, зацікавленість учнів у
вивченні предмета шляхом упровадження інноваційних технологій;
розвиваюча: продовжити розвивати вміння розв'язувати
задачі на закон збереження маси речовини та обчислення відносної молекулярної
маси речовини; створення куле стрижневих
моделей речовин; формувати вміння раціонально використовувати час,
швидко й зосереджено працювати над завданнями;
виховна: виховувати
культуру спілкування, з повагою ставитися до думки однокласника, сприяти
формуванню активної життєвої позиції
Тип уроку:
узагальнення
, систематизації та
поглиблення знань, умінь і навичок.
Форма уроку: урок –подорож з елементами гри.
Обладнання: Періодична таблиця хімічних
елементів, картки у вигляді презентації, завдання на дошці, ноутбук.
Хід уроку
Сьогодні ми разом з нашими гостями здійснимо морську подорож Чорним морем.
Але ця подорож необхідна для того, щоб
знайти царівну хімії Мію. І щоб її врятувати , ми подолаємо перешкоди на нашому
шляху. А в цьому нам допоможуть знання, які ви отримали під час вивчення теми
«Початкові хімічні поняття »
Пропоную вам поділитися на дві команди і дізнатися, хто швидше дістанеться
до мети. Отже, з міста Ялта наш парусник вирушає у морську подорож. І як кажуть
моряки , бажаючи успіху і удачі : «Сім футів під килем!»
1завдання.
Якщо ви правильно
виконаєте це завдання, ви дізнаєтесь назву газу, який міститься на дні Чорного
моря.
3а допомогою Періодичної системи хімічних елементів визначте відносну
молекулярну масу кожної сполуки та розмістить їх у порядку зростання :
Са, СO2, Н2, Nа20, Н2SO4, CaCO3.
Відповідь
Сірководень. У водних глибинах Чорного моря міститься 3 млрд. тон цього газу.
Завдання
2
Н – О—Н
Н
О=С=О
Н—С=N
H -- N =C =S
O=S=O
Відповідь : о.
Зміїний. Його загальна площа 2,5 га, має хрестоподібну форму, а відстань між
крайніми точками 615 і 560 метрів з найвищою точкою над рівнем моря 41,3 метри.
А ось на горизонті
з’явилася зграя дельфінів. Саме вони будуть супроводжувати нас до острова
Зміїний. Але, що це? За повідомленнями синоптиків на нас насувається шторм. Як
же нам вибратися з нього?
Завдання 3
Треба урівняти
хімічні рівняння
K + O2 = K2O
Na2O
+ H2O = NaOH
Na
+ Cl2 = NaCl
N+H2 = NH3
KClO3 =
KCl + O2
Al2O3 + Fe = Fe2O3 +
Al
H2O
= H2+ O2
Al2O3 +
H2 = Al + H2O
SiO2 +
HF = SiF4 + H2O.
Ми побачили під час подорожі , що в Чорне море впадає велика річка. Як вона
називається? ЇЇ назву ми дізнаємось, якщо виконаємо наступне завдання.
Завдання 4.
Для того щоб
прочитати зашифрований текст, треба
із назви хімічного елемента взяти букву, номер якої вказаний в лапках
поряд зі знаком цього елемента.
¦Na(4)Be(2)V(1) Be(2) N(3)C(2)
¦O(3) N(3) O(1) He(1) N(1) Be(2)
¦Cd(3)N(1)Li(2)Cu(3)Be(3)
¦Es(4)O(4) H(4)O(1)K(1)O(4)I(1).
Відповідь: Реве та стогне Дніпр широкий.
Т.Г. Шевченко
В результаті шторму
ми збились з курсу і несподівано для нас потрапили на красивий острів. На ньому
господарі гостинно запросили відпочити , позасмагати, покуштувати екзотичні
фрукти, поплавати…
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
І знову ми
збираємося в подорож…І знову на шляху нас чекають випробування.
Завдання 5.
«Хімічний посуд»
Розкладіть предмети
хімічного посуду відповідно підписів.
Нарешті ми допливли
до отрова Зміїний, але нашої цариці хімії Мії ми там не знайшли. Вирушаємо
далі, сподіваємось друзі – дельфіни проведуть нас. Ми підпливаємо до таємничого
острова, на якому височіє неприступний замок. Щось мені підказує, що саме там
підступний чаклун ховає нашу царівну хімії Мію.
Щоб подолати
неприступну скелю , треба виконати завдання
Завдання 6
Складіть формули за
валентністю речовин
FeO,
SiO, CuO, CrO, NO, CaO.
CaCl,
FeCl, КS, C О, Al S, CrCl
Ось ми потрапили в палац, але
дорогу загородив підступний чаклун. Він сказав, що віддасть нам царівну, якщо
ми здогадаємось де він зробив помилки і зробимо правильно.
Завдання
7
-
Неправильно нюхає
речовину в пробірці
-
Закриває пальцем
горличко пробірки і трусе
-
Дмухає на полум’я,
щоб його погасити
-
Товче крейду у
скляній посудині
Ви виправили всі
помилки і я повертаю вам царівну хімії Мію.
Підведення підсумків уроку
Вчитель підраховує бали і визначає команду яка перемогла.
Аналізує роботу
дітей під час виконання завдань.
Домашнє завдання.
Комментариев нет:
Отправить комментарий