вторник, 2 апреля 2019 г.

Олімпійське лелеченя 2019


  1. Організація та проведення
  2. Захід проводиться у чотири етапи:
  3. етап – загальношкільний –жовтень 2018 р.- лютий 2019 р.;
  4. етап – районний, міський, ОТГсічень - квітень 2019 р.;
  5. етап – обласний – 18 травня 2019 р.;
  6. етап – всеукраїнський (фінал) червень - вересень 2019 р.
Проведення обласного Заходу здійснюється Відділенням НОК України в Чернігівській області спільно з Департаментом сімї, молоді та спорту облдержадміністрації, обласним центром фізичного здоровя населення «Спорт для всіх», Управлінням освіти і науки облдержадміністрації із забезпечення формування та реалізації державної політики у сфері освіти і науки, молодіжній сфері, сфері фізичної культури і спорту.
Організація і проведення I етапу покладається на педагогічний колектив школи, безпосереднє проведення – на відповідний оргкомітет та головну суддівську колегію школи.
Організація і проведення II етапу заходу покладається на міські, районні, селищні , місцеві структурні підрозділи з питань освіти,культури і науки, молоді і спорту. Безпосереднє проведення здійснюють відповідні оргкомітети та суддівські колегії.
Керівництво та організацію проведення III етапу Заходу  здійснює Відділення НОК України в Чернігівській області, Департамент сімї, молоді та спорту, Управління освіти і науки облдержадміністрації, обласний центр фізичного здоровя населення «Спорт для всіх». Безпосереднє проведення            III етапу покладається на оргкомітет та суддівську колегію.

Місце проведення: м. Чернігів
Дата проведення: 18 травня 2019 року.
Початок реєстрації учасників 9:00 год.

  1. Безпека та підготовка місця проведення заходу
4.1. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 18 грудня 1998 року № 2025 «Про порядок підготовки спортивних споруд та інших спеціально відведених місць для проведення масових спортивних та культурно-видовищних заходів» (далі – Постанова) підготовка спортивних споруд покладається на їх власників.

                            
  1. Учасники Заходу
  2. У I етапі Заходу беруть участь команди, сформовані з учнів віком
     12-14 років (народжених у пе
    ріод з 01.10.2004 по 01.09.2007). Кожен клас виставляє окрему команду у кількості 12 осіб, з них: 6 – дівчат та 6 – хлопчиків.
  3. У II, ІІІ етапах Заходу беруть участь збірні команди навчального закладу, сформовані з учнів віком 12-14 років (народжених у період з 01.10.2004 по 01.09.2007) у кількості 13 осіб, з них: 6 – дівчат, 6 – хлопчиків (з яких обов’язково на момент проведення ІV етапу Заходу по 2 хлопця та 2 дівчини кожного віку 12, 13, 14 років), вчителя фізичного виховання навчального закладу та юного лідера закладу, який протягом проекту брав активну участь в його організації та проведенні, також є одним з активних учасників олімпійського і спортивного руху району, міста, села, селища, є спортивним і позитивним прикладом для своєї команди.
  4. У IV (фінальному) етапі Заходу беруть участь збірні команди навчального закладу, сформовані з учнів віком 12-14 років (народжених у період з 01.10.2004 по 01.09.2007) у кількості 14 осіб, з них: 6 – дівчат, 6 – хлопчиків (з яких обов’язково на момент проведення фіналу Заходу по 2 хлопця та 2 дівчини кожного віку 12, 13, 14 років), вчитель фізичного виховання навчального закладу, представник регіонального Відділення НОК України/стипендіат, відповідальний за організацію та проведення II, ІІІ етапів заходу у регіоні.
  5. При заїзді до місця проведення фіналу Заходу кожна дитина надає мандатній комісії оригінал свідоцтва про народження, а ті, що досягли 14-річного віку раніше ніж за два місяця до проведення IV (фіналу) етапу Заходу - ID-картку, а медичній комісії – медичну довідку на учня, який від’їжджає в оздоровчий табір (форма 079), із зазначенням стану епідеміологічного оточення.
  6. В разі виявлення невідповідності віку, статі, приналежності до збірної команди навчального закладу тощо команду не буде допущено суддівською колегією до участі у змаганнях. Заміна дитини, документи якої не відповідають вимогам цього Положення, на іншу після проходження Мандатної комісії з будь-яких причин не допускається.
  7. В разі хвороби дитини під час проведення фіналу Заходу, за наявності довідки лікаря команда може брати участь у зменшеному складі. Для цього у комбінованій естафеті та волейболі допускається участь однієї тієї самої дитини у двох етапах змагань.
  8. Вчитель фізичної культури має надати Мандатній комісії документ, що підтверджує його фахове працевлаштування у навчальному закладі.
 
  1. Програма заходу
6.1.Програма Заходу на всіх етапах включає три складові: спортивну, освітню та культурну частини.
6.1.I етап.
6.1.1.Презентація команди (назва, емблема, девіз).
6.1.2.Комбінована естафета.
6.1.3.Рухлива граволейбол (заборонено брати участь дітям, які мають спортивний паспорт Асоціації дитячого волейболу України).
6.1.4.Вікторина.
6.2.II етап.
6.2.1.Презентація команди (назва, емблема, девіз).
6.2.2.Комбінована естафета.
6.2.3.Рухлива гра – волейбол (заборонено брати участь дітям, які мають спортивний паспорт Асоціації дитячого волейболу України).
6.2.4.Вікторина.
6.3.III етап. 
6.3.1.Презентація команди (назва, емблема, девіз, рухова-композиційна презентація команди школи до 3 хв., фото та малюнки на спортивну тематику формату А3, (додаток 3);
6.3.2.Комбінована естафета. одаток 4);
6.3.3.Рухлива гра – волейбол (заборонено брати участь дітям, які мають спортивний паспорт Асоціації дитячого волейболу України) (додаток 5);
6.3.4.Культурно-освітня програма (олімпійська вікторина, додаток 6).
6.4.Наповнення спортивної, освітньої та культурної частин програми Заходу на кожному з етапів визначається оргкомітетом відповідно до методичних рекомендацій.
6.5.Наповнення спортивної, освітньої та культурної частин програми Заходу на третьому етапі визначається оргкомітетом відповідно до додатків № 3, № 4, №5, №6.
6.6.Протести, оформлені письмово у вигляді заяви за підписом представника команди, подаються до головної суддівської колегії протягом 30 хвилин після закінчення проведення кожної активності (презентації команди, комбінованої естафети, Олімпійської вікторини, змагань з волейболу – відповідно). Рішення приймається суддівською колегією протягом 1 години з моменту подання протесту, оголошує - головний суддя.
6.7.В разі виявлення організаторами/головною суддівською колегією у учасника фіналу заходу наявності паспорту спортсмена (ліцензії) Асоціації дитячого волейболу України, такий учасник до участі у змаганнях з волейболу не допускається, що фіксується суддівською колегією.

7.Визначення та нагородження переможців
7.1.Команди-переможці та команди-призери визначаються у кожному окремому виді програми Заходу на кожному з етапів.
7.2.Команди-переможці І, ІІ та ІІІ етапів визначаються по найменшій сумі місць, набраній за результатами окремих видів програми Заходу. При однаковій сумі балів перевага надається команді, у якої кращим є результат у комплексній естафеті.
7.3.Команди-переможці Заходу нагороджуються:
7.4.на І та ІІ етапах – дипломами різних ступенів навчальних закладів, місцевих органів виконавчої влади з питань освіти, з фізичної культури та спорту;
7.5.на ІІІ етапі – дипломами різних ступенів, сувенірною атрибутикою Відділення НОК України в Чернігівській області та сувенірною атрибутикою НОК України.
7.6.Вчителі фізичного виховання та школи, які підготували команди-переможців та команди-призерів, нагороджуються дипломами відповідних ступенів Відділення НОК України в Чернігівській області та сувенірами НОК України та Відділенням НОК.

  1. Партнери
8.1.Відділення НОК України в Чернігівській області має право залучати до організації та проведення Заходу партнерів та спонсорів.

  1. Порядок і термін подачі заявок
9.1.Після проведення I етапу загальноосвітній навчальний заклад направляє протокол до місцевого органу з фізичної культури та спорту.
9.2.Районний (міський) оргкомітети та суддівські колегії визначають учасників II етапу. Попередні заявки на участь в III етапі Заходу направляються у Відділення НОК України в Чернігівській області до  26 квітня 2019 року на електронну адресу chernigiv-oblnoc@ukr.net . Матеріали (заявку, завірену лікарем з печаткою медичного закладу, свідоцтво про народження чи ID-картку, учнівський квиток з фотокарткою або картка учасника) подаються в суддівську колегію в день проведення змагань. До змагань не будуть допущені учасники, в яких не буде документу з фотокарткою (учнівського квитка або картки учасника) і дозволу лікаря.
9.3.До ІV (фінального) етапу Заходу не допускається команда навчального закладу, яка два роки поспіль брала участь у ІV (фінальному) етапі Заходу.
9.4.У випадку, якщо переможцем ІІІ етапу стає команда, яка попередні два роки поспіль брала участь у ІV(фінальному) етапі Заходу, то до участі у ІV етапі Заходу допускається команда, що посіла ІІ-ге місце у ІІІ етапі Заходу.
9.5.У разі виникнення необхідності внесення змін до складу команди для участі у ІV етапі Заходу дозволяється не більше 4 замін у порівнянні зі переможним складом ІІІ етапу Заходу.

  1. Висвітлення Заходу у ЗМІ
10.1.Захід широко анонсується та висвітлюється в ЗМІ.
10.2.Відділення НОК України в офіційних прес-релізах розповсюджує інформацію про Захід, його історію та відомості про організацію.

  1. Фінансування Заходу
11.1.Витрати на проведення першого та другого етапів здійснюються за рахунок місцевих бюджетів та з залученням коштів спонсорів, меценатів, приватних осіб.
11.2.Витрати по організації та проведенню ІІІ етапу здійснюється за рахунок Відділення НОК України. Харчування учасників – за рахунок Відділення НОК України. Проїзд команд – за рахунок організацій, що відряджають.

12. Заключні положення
12.1.Організатори мають право вносити зміни та доповнення до цього Положення не пізніше ніж за два тижні до початку Заходу.
Дане Положення є офіційним викликом на Захід.


Додаток 1
До Положення про проведення
ІІІ етапу Всеукраїнського спортивно-масового заходу серед дітей
«Олімпійське лелеченя»  в Чернігівській області

Звіт
про проведення I-II етапів Всеукраїнського спортивно-масового заходу серед дітей «Олімпійське лелеченя» 
від _____________________________________ району

К-ть осіб, які взяли участь у I етапі
Відсоток  задоволених учасників*
К-ть осіб, які взяли участь у II етапі
Відсоток задоволених учасників*




*Кількість позитивних відгуків у відсотках від кількості опитаних учасників

Начальник сектору, відділу  
освіти і науки            _____________ (_______________)
           М.П.

                                                                               Додаток 2

Заявка
на участь у ІІІ етапі Всеукраїнського
спортивно-масового заходу серед дітей
  «Олімпійське лелеченя»
 

від __________________________________________________________________
азва навчального закладу)
_____________________________________________ району Чернігівської області

Дата __________

№ п/п
Прізвище, ім’я по батькові
(повністю)
Дата народження
/м/р)
Клас
Домашня адреса, телефон
Номер та серія свідоцтва про народження /паспорту
Допуск лікаря
(Дата, підпис лікаря, печатка)
1.






2.






3.






4.






5.






6.






7.






8.






9.






10.






11.






12.






13.






14.







ОБОВЯЗКОВО!!! Представнику команди мати при собі ксерокопії паспорту та ідентифікаційного коду!!!!

Представник команди:_____________________/_____________________________

Директор навчального закладу: ___________/______________________________
                                                                     (підпис, печатка)                       (Прізвище, імя, по батькові)

Додаток 3
До Положення про проведення
ІІІ етапу Всеукраїнського спортивно-масового заходу серед дітей
«Олімпійське лелеченя»  в Чернігівській області

Критерії
оцінювання конкурсу
«Презентація команди»

Тривалість виступу команди – до 3 хвилин.

п/п
Складові
Максимальна
кількість
балів
Наповнення та уточнення
1
Назва команди
2
Наявність,
відповідність загальноприйнятим нормам етики.
2
Емблема команди
2
Наявність,
відображення причетності до спорту та олімпійського руху,
відображення причетності до свого регіону.
3
Девіз команди
3
Наявність,
тематика, спрямована на ствердження здорового способу життя, пропаганду спорту та олімпізму.
4
Зовнішній вигляд команди
5
Єдина форма,
наявність емблеми на формі кожного учасника.
5
Змістовність виступу
3
Інформація про свою школу,
інформація про регіон,
інформація про спортивність команди.
6
Організованість виступу команди
10
Шикування та перешикування,
активність всіх членів команди,
динамічність,
злагодженість, колективні дії команди.
7
Малюнки, фото, тощо.
5
Наявність,
яскравість, оригінальність,
відображення причетності до спорту та олімпійського руху.
8
Загальне враження
10
На скільки цікавим був виступ команди,
на скільки яскравим та видовищним був виступ,
оригінальність, артистизм, творчий доробок.

Додаток 4
Комбінована естафета

1 етап  – «гладкий біг» -   умови виконання: за сигналом учасник починає
                                                     пересуватися з максимальною швидкістю
  оббігаючи кожну фішку.
2 етап – «снігоступи» -    умови виконання: за сигналом учасниця починає
                                                     пересуватися на імпровізованих снігоступах
                                                     обходячи кожну фішку.
3 етап –  «кенгуру» -        умови виконання: вихідне положення -
                                                     м’яч між колінами. Після передачі естафети
                                                     стрибки на двох між фішками. Якщо м’яч впав  
                                                     на підлогу, виконання продовжується з місця 
                                                     падіння м’яча.    
4 етап –  «каракатиця» -  умови виконання: вихідне положення – упор
                                                     сидячи ззаду. Після передачі  естафети рух
                                                     між фішками ногами вперед.
5 етап – ведення ф/б -     умови виконання: ведення футбольного м’яча
                        м’яча                   з обов’язковим обведенням фішок.
6 етап – ведення б/б -     умови виконання: ведення баскетбольного
                        м’яча                   м’яча з обов’язковим обведенням фішок.
7 етап – «теніс» -            умови виконання: учасник починає рухатися,
набиваючи на тенісній ракетці для настільного
тенісу м`яч для великого тенісу, не торкаючись
м’ячика вільною рукою з обов’язковим
обведенням фішок.
8 етап – «бадмінтон» - умови виконання: ведення надувної кульки
                                                    бадмінтонною ракеткою по прямій.
9 етап – «хокей»    -        умови виконання: ведення флобольною
                                                    ключкою флобольного м’яча з обов’язковим
  обведенням фішок.
10 етап – «жабенята»  -  умови виконання: стрибки на рогатому м’ячі
                                                    для фітнесу між фішками.      
11 етап – «слалом»  -      умови виконання: їзда на самокаті між фішками.
12 етап – «лабіринт»  -   умови виконання: рух по дистанції, пролазячи
                                в гімнастичні кільця, що розташовані
паралельно та перпендикулярно відносно напрямку руху.                               

Передача естафети з обов’язковим торканням рукою партнера по команді.  Розташування в колону через одного (хлопчик – дівчинка).
За порушення умов виконання ШТРАФ 3 секунди до загального часу за кожне порушення.
Суддівська колегія залишає за собою право змінити умови естафети

                                          Додаток 5
 Регламент Рухливої гри

Рухлива гра – це умовні змагання з волейболу, які проводяться відповідно до офіційних Правил з волейболу та цього Регламенту.
1. Кожна гра починається з привітання команд та закінчується подякою за гру.
2. Капітаном команди є один з гравців, який повинен бути відмічений у заявці та протоколі.
3. Лише всі гравці, записані у заявці-протоколі, можуть вийти на ігровий майданчик і грати. Представник і капітан команди до початку гри підписують протокол. 
4. Кожна гра між двома командами складається з однієї партії. На майданчику знаходиться 6 гравців (три юнака та три дівчини). В грі дозволено робити  заміни (юнака на юнака та дівчину на дівчину). Кількість замін необмежна.
5. Кожна партія грається до 15 очок. У випадку рівного рахунку (15:15), гра триває до досягнення переваги в два очка (17:15; 16:18) тощо.
6. Висота волейбольної сітки становить – 230 см.
7. Система проведення змагань «Олімпійське лелеченя - Olympic move UA» з волейболу: на технічній нараді представників команд, після жеребкування команди розподіляються на підгрупи, які будуть грати по олімпійській системі. Для розподілу команд по місцях будуть враховуватись кількість набраних очок в грі яку вони програли. Переможці підгруп будуть розігрувати призові місця.

Додаток 6 
  1. Що являли собою Олімпійські ігри у стародавній Греції?
     2. На честь кого проводили античні Олімпійські ігри?
     3. Де відбувалися Олімпійські ігри Стародавньої Греції?
     4. У якій грецькій державі проводили Олімпійські ігри?
     5. У якій частині Греції розташоване шановане греками святилище Олімпія?
     6. У долині якої річки відбувалися Олімпійські ігри?
     7. Біля підніжжя якої гори проводили стародавні Олімпійські ігри?
     8. Який рік вважають датою проведення перших Олімпійських ігор Стародавньої Греції?
     9. Як часто відбувались Олімпійські ігри у Стародавній Греції?
     10. Як довго тривали перші Олімпійські ігри у Стародавній Греції?
     11. У якому виді спорту змагалися атлети під час проведення перших Олімпійських ігор?
     12. Хто мав право на участь в олімпійських змаганнях у Стародавній Греції?
     13. Перед початком олімпійських змагань герольд запитував у глядачів, чи знають вони, що-небудь негативне про атлета. Учасник давньогрецьких Олімпійських ігор, перш за все, мав бути гідним громадянином, а потім уже спортсменом. Що означали вигуки глядачів “Axios, Axios, Axios”?
     14. До 720 р. до н. е. стегнові пов’язки були спортивною формою атлетів. Сказання свідчить, що під час змагань з бігу на іграх 15-ї Олімпіади з атлета спала стегнова пов’язка, або він сам її скинув, щоб полегшити біг. З того часу атлети почали змагатися оголеними. Як звали цього олімпіоніка?
     15. Як були вдягнені учасники Олімпійських ігор?
     16. Яке взуття використовували учасники Олімпійських ігор Стародавньої Греції?
     17. Як називали в Стародавній Греції суддів олімпійських змагань?
     18. Скільки суддів обслуговували Олімпійські ігри в період їхнього розвитку?
     19. Скільки часу навчалися в Елліді обрані судді (елладоніки) перш ніж починали виконувати свої обов’язки в Олімпії?
     20. Хто з учасників Олімпійських ігор Стародавньої Греції перед початком змагань давав клятву Зевсові Олімпійському, що не допустить нечесних прийомів боротьби і буде дотримуватись регламенту змагань?
     21. Спеціальні посланці сповіщали правителям давньогрецьких міст-держав точний час початку проведення Олімпійських ігор та оголошували період загального миру. Як називають цих посланців?
     22. За який термін до початку Олімпійських ігор посланці сповіщали дату початку святкувань?
     23. У давнину Олімпійські ігри вважали національним святом та оголошували днями загального миру. Війни зупиняли, ніхто не мав права застосовувати зброю і навіть вносити її на територію Еліди. Олімпійське перемир’я уклали й записали царі Спарти, Еліди та Піси – Лікург, Іфіт та Клейстен. Воно тривало стільки, скільки було необхідно часу для прибуття в Олімпію, підготовки атлетів до Ігор, участі у змаганнях та повернення додому. Скільки часу тривав період священного перемир’я під час проведення стародавніх Олімпійських ігор?
     24. Яку назву мала традиція, за якою всім містам-державам заборонялося вести війни в період проведення Олімпійських ігор?
     25. Де розміщувалися глядачі олімпійських змагань у Стародавній Греції?
     26. Скільки глядачів мали змогу спостерігати олімпійські змагання в Стародавній Греції?
     27. Стародавні греки не мали календаря. Ведучі літочислення, вони повинні були встановити відправну точку. За давньогрецьким істориком відлік часу греки почали вести за Олімпіадами – найвизначнішими подіями мирного життя. Як звали давньогрецького історика, який увів точку відліку часу за Олімпіадами?
     28. Що таке Олімпіада?

     
    29. Відрізок часу між двома Олімпійськими іграми стародавні греки вважали Олімпійським роком, або Олімпіадою. Скільки він тривав?
     30. Як називають сказання та історії, що прославляють діяння героїв, які боролися з природними або надприродними стихіями та істотами, жертвували со
    бою заради батьківщини чи своїх ідеалів?
     31. В одній із од давньогрецького поета Піндара йдеться про те, що започаткування Олімпійських ігор пов’язане з іменем героя – сина Зевса, який після очищення стаєнь Авгія, а потім і перемоги над самим царем Еліди, указав місце, де мало відбуватися свято на честь його батька – перші Олімпійські ігри. Як звали героя?
     32. Засновником Олімпійських ігор вважають Геракла. Під яким ім’ям він був відомий у Римі?
     33. За стародавньою легендою Геракл на честь своєї перемоги над царем Еліди посадив оливковий гай, який згодом стали вважати священним. Яку назву він мав?
     34. Один з міфів розповідає, що античному богові вдалося перемогти свого батька Кроноса у боротьбі за пануванням над світом. На його честь у майбутньому стали проводити Олімпійські ігри. Як звали античного бога?
     35. Текст встановлення священного перемир’я між грецькими містами-полісами Спартою, Пісою та Елідою викладено на бронзовому диску, який зберігався в Олімпії. Яку назву він має?
     36. Яке з семи чудес стародавнього світу знаходилося в Олімпії?
     37. Статую Зевса Олімпійського виготовили із цінних порід дерева, слонової кістки, золота, коштовного каміння, вона мала висоту 17 м та вражала своєю величчю. Як звали давньогрецького скульптора, який створив це диво?
     38. Яку довжину мала бігова доріжка стадіону в Олімпії?
     39. Скільки атлетів брали участь у одному забігу на олімпійському стадіоні?
     40. Як називали лінію старту на олімпійському стадіоні?
     41. Як називали місце, розташовувалися елладоники (судді) олімпійських змагань?
     42. Серед спортивних споруд Олімпії був іподром. Змагання з якого виду спорту проводили на іподромі?
     43. Відомо, що давньогрецький стадіон мав прямокутну форму. Яку форму мав стародавній іподром?
     44. Яку довжину мав іподром в Олімпії?
     45. Що таке «мета» на стародавньому стадіоні чи іподромі?
     46. Як називали головний принцип життєдіяльності давніх греків?
     47. Гармонійний розвиток людини був основою виховання в Стародавній Греції. Чого не вміла людина, яку Платон називав «кульгавою»?
     48. Як називали заклад, у якому розпочиналося навчання і виховання хлопчиків у Стародавній Греції?
     49. Яку назву мав навчальний заклад, де продовжували навчання хлопці після досягнення 15-літнього віку?
     50. Як називали навчальний заклад, де юнаки продовжували навчання з 18 до 20 років як майбутні воїни?
     51. Кого стародавні греки називали періодоніками?
     52. Який вид змагань був першим на Олімпійських іграх?

     
    53. Де проводили перші змагання у Стародавній Греції?
     54. Якої довжини була мінімальна дистанція бігу на Олімпійських іграх у Стародавній Греції?
     55. Скільком метрам відповідав забіг на 1 стадій?

     
    56. Згідно з легендою Геракл відміряв своїми стопами дистанцію для змагання з бігу на Олімпійських іграх – 1 стадій. Скількома стопами Геракла вона вимірювалась?
     57. Як фіксували перемогу в забігу на 1 стадій?
     58. Яку назву мав забіг на 1 стадій?
     59. Яку назву мав забіг на 2 стадія?
     60. Як називали забіг на довгу відстань від 7 до 24 стадій?
     61. Яку назву мав забіг у повному озброєнні, що входив до програми Олімпійських ігор?
     62. Протягом скількох Ігор Олімпіад атлети змагались лише з бігу на один стадій?
     63. Як називали групу учасників походу до Колхіди, які започаткували один із найскладніших видів олімпійських змагань – пентатлон?
     64. Як звали давньогрецького міфічного героя, який очолив похід за золотим руном?
     65. Починаючи з 33-ї Олімпіади до програми Ігор уводять панкратіон. Що поєднує цей вид спорту?
     66. Який вид спорту ніколи не входив до програми Олімпійських ігор Стародавньої Греції?
     67. На якій арені відбувалися борцівські герці?
     68. У випадку, якщо перемога у борцівському герці діставалася легко, стародавні греки казали:»Він переміг, навіть не … ». Які слова закінчували фразу?
     69. Який вид змагань давньогрецький історик Плутарх називав найвправнішим і наймудрішим?
     70. На яких тваринах, окрім коней, проводили змагання на Іграх античних Олімпіад?
     71. Чи входив до програми Олімпійських ігор Стародавньої Греції естафетний біг з факелом?
     72. Чи входили до програми Олімпійських ігор Стародавньої Греції змагання юнаків?
     73. Чи мали право жінки брати участь в Олімпійських іграх Стародавньої Греції?
     74. Кому з жінок дозволяли бути присутнім на Олімпійських іграх Стародавньої Греції?
     75. Жінкам дозволяли спостерігати за подіями, що відбувалися в Олімпії, тільки з пагорбів Типая та Лапута, розташованих на лівому березі річки Алфей. Що чекало на жінку, яка порушила кордон священного Алтиса?
     76. За свідченнями давньогрецького літописця Павсанія, лише одна жінка потрапила на олімпійський стадіон і уникла страти. Як її ім’я?
     77. Стародавні греки приділяли велику увагу фізичній досконалості жінок. Спеціально для них організовувались кожні чотири роки Ігри для жінок. Яку назву мали ці Ігри?
     78. Які види змагань входили до програми ігор Гери?
     79. У якому одязі виступали учасниці ігор Гери?
     80. Де проводили змагання з бігу на Іграх Гери?
     81. Чи дозволяли чоловікам бути присутніми на Іграх Гери?
     82. Що отримували в нагороду переможниці Ігор Гери?
     83. Скільки жінок були розпорядницями Ігор Гери?
     84. Кого нагороджували на олімпійських змаганнях?
     85. Як називали переможців Олімпійських ігор у Греції?

     
    86. Як звали першого олімпійського чемпіона?
     87. Чим нагороджували переможців Олімпійських Ігор у Стародавній Греції?
     88. Як греки тлумачили перемогу на Олімпійських іграх?
     89. Перемога в цьому виді змагань була особливо почесною у стародавніх греків. Про який вид змагань йдеться?
     90. Як звали відомого математика й філософа – переможця Олімпійських ігор?
     91. У якому виді спорту Піфагор переміг на олімпійських змаганнях?
     92. Як довго мав готуватися атлет, щоб його допустили до участі в Олімпійських іграх?
     93. Для відновлювання атлети використовували теплі ванни і лазні. Що ще давало змогу відновити силу спортсменів?
     94. Кого вважають засновником сучасного олімпійського руху?
     95. Де й коли було прийняте рішення про відродження Олімпійських ігор?
     96. У якому університеті відбувся Міжнародний атлетичний конгрес, на якому ухвалили рішення про відродження Олімпійських ігор?
     97. Який орган створено на Конгресі відродження Олімпійських ігор?
     98. Представників яких континентів не було у складі першого МОК?
     99. Який основоположний документ МОК прийняли на конгресі?
     100. Кого учасники Конгресу обрали першим президентом МОК?
     101. Яку посаду обійняв П. де Кубертен у складі першого МОК?
     102. Якого року були проведено перші Олімпійські ігри сучасності?
     103. Де відбувалися І Міжнародні Олімпійські ігри сучасності?

     
    104. Кому дозволили брати участь у І Міжнардних Олімпійських іграх сучасності?
     105. Чи увійшли до складу першого МОК представники Російської імперії?
     106. Як звали соратника П’єра де Кубертена, представника Російської імперії, що увійшов до складу першого МОК?
     107. Де відбулися І Юнацькі Олімпійські ігри?
     108. Скільки президентів очолювали Міжнародний Олімпійський Комітет за всю його історію?
     109. Скільки разів може бути переобраним президент МОК?
     110. Що є метою олімпізму?
     111. У яке поняття об’єднані взаєморозуміння, дружба, солідарність і чесна гра?
     112. Як звучить олімпійське гасло?
     113. Що символізують олімпійські кільця?
     114. У якій послідовності (за кольорами) розташовані кільця, що уособлюють олімпійський символ?
     115. Хто став автором олімпійського прапора?
     116. Що зображено на олімпійському прапорі?
     117. Скільки кольорів на олімпійському прапорі?
     118. Кожного високосного року біля вівтаря поблизу храму Гери від сонячних променів спалахує полум’я – олімпійський вогонь. Де його запалюють?
     119. Біля підніжжя якої гори запалюють олімпійський вогонь сучасних Ігор?
     120. Який вогонь вважають олімпійським?
     121. Як запалюють олімпійський вогонь?
     122. Як довго горить олімпійський вогонь на стадіоні у столиці Олімпійських ігор?
     123. Як доправляють олімпійський вогонь з Олімпії до великої чаші олімпійського стадіону?
     124. Кому належить ідея проведення факельної естафети олімпійського вогню?
     125. Який предмет використовують в олімпійській естафеті під час передавання вогню?
     126. Що супроводжує запалювання олімпійського вогню в головній чаші Олімпійського стадіону?

     
    127. Що промовляють спортсмени та судді на церемонії відкриття олімпійських змагань?
     128. Хто складає олімпійську клятву?
     129. Спортсмени якої країни йдуть першими в колоні учасників під час церемонії відкриття Олімпійських ігор?
     130. У якій послідовності виходять спортсмени на урочисту церемонію відкриття Олімпійських ігор?
     131. Спортсмени якої країни замикають колону учасників під час церемонії відкриття Олімпійських ігор?
     132. Хто удостоєн честі проголосити Олімпійські ігри відкритими?
     133. У якій послідовності виходять команди країн-учасниць на церемонію закриття Олімпійських ігор?
     134. Хто оголошує Ігри Олімпіади закритими?

     
    135. Де мешкають спортсмени під час проведення Олімпійських ігор?
     136. У яких Іграх Олімпіади вперше взяли участь атлети всіх п’яти континентів?
     137. Кому належить верховна влада в олімпійському русі?
     138. У якому році утворено вищий керівний орган сучасного олімпійського руху?
     139. Коли святкують день заснування Міжнародного Олімпійського комітету?
     140. Де розташована штаб-квартира МОК?
     141. Чи проводили Олімпійські ігри у роки Першої та Другої світових війн?
     142. Скільки Ігор Олімпіад не проводили через світові війни?
     143. На Олімпійські ігри 1948 р. не отримали запрошення країни, що розв’язали Другу світову війну. Які це країни?
     144. Коли і де жінки вперше взяли участь в олімпійських змаганнях?
     145. Як звали першу чемпіонку Олімпійських ігор сучасності?
     146. В яких видах змагань жінки вперше взяли участь в сучасних Олімпійських іграх?
     147. На яких Олімпійських іграх вперше з’явився олімпійський талісман?
     148. Коли з’явився перший офіційний олімпійський талісман – такса Валді?
     149. Яка найбільша кількість міфологічних персонажів потрапила до олімпійських талісманів?
     150. Давні китайці називали цю гру “юй-мао-цу”, що в перекладі означає “м’яч з пір’ям”. Про яку спортивну гру йдеться?
     151. Викладач фізичного виховання коледжу в Спрингфілді (США) Джеймс Нейсміт придумав гру з м’ячем, яка могла замінити футбол та бейсбол під час негоди. Як називають цю гру?
     152. Який видатний баскетболіст володіє титулами “Легенда баскетболу”, “Кращий гравець ХХ століття”?
     153. У якій спортивній грі чоловіки використовують м’яч і биту?
     154. Скільки гравців кожної команди одночасно перебувають на ігровому полі під час гри в бейсбол?
     155. Якими жестами рефері сповіщає про перемогу одного із боксерів?
     156. Який боксер прославився під псевдонімом Мухаммед Алі?
     157. Ім’я якого спортсмена внесено до Книги рекордів Гіннеса за найшвидшу перемогу в поєдинку за звання чемпіона світу з боксу?
     158. Кого з боксерів визнано найтехнічнішим на Іграх ХХІХ Олімпіади в Пекіні?
     159. Яку країну вважають батьківщиною боротьби вільної?
     160. Застосування яких прийомів заборонене у боротьбі вільній?
     161. Яку ще назву мала боротьба греко-римська?
     162. Які вправи входять до олімпійської програми змагань з важкої атлетики?
     163. Як називають речовину, якою атлет змащує долоні перед виконанням змагальних вправ?
     164. Як називають спортивне взуття важкоатлета?
     165. Яка офіційна довжина велотреку, де відбуваються змагання Ігор Олімпіади сучасності?
     166. Які гонки стали вирішальними в розвитку професійного велосипедного спорту?
     167. Який вид веслувального спорту називають веслуванням академічним?
     168. Який човен у веслувальному спорті найшвидший?
     169. Що використовують для розмітки доріжки у веслувальному спорті на спокійній воді?
     170. Який вид спорту зараховують до веслування на байдарках і каное?
     171. Який вид спорту називають веслувальним слаломом?
     172. Який розмір має ігрове поле у водному поло у чоловіків?
     173. Скільки гравців кожної команди одночасно беруть участь у грі водне поло?
     174. Скільки періодів має гра у водне поло?
     175. Ватерполіст може закинути м’яч у ворота будь-якою частиною тіла, водночас існують винятки. Чим не має права вдарити по м’ячу ватерполіст?
     176. Скільки часу триває період у ватерполо?
     177. Який елемент спортивного екіпірування є обов’язковим атрибутом ватерполіста?
     178. Який розмір має волейбольний майданчик?
     179. Скільки гравців кожної команди одночасно перебувають на ігровому майданчику під час ігри у волейбол?
     180. Чим відрізняється м’яч для гри у волейбол для жінок і чоловіків?
     181. Скільки гравців кожної команди одночасно перебувають на ігровому майданчику під час гри у пляжний волейбол?
     182. Скільки гравців кожної команди одночасно перебувають на ігровому майданчику під час гри у гандбол на сучасних Іграх?
     183. Розміри ігрового майданчика у гандболі для чоловіків і жінок не відрізняються. Назвіть їх.
     184. Який зі спортивних снарядів відсутній в офіційній програмі змагань спортивної гімнастики?
     185. Видатного гімнаста за твердий характер, упевненість та волю до перемоги називали “залізним”. Як звали цього гімнаста?

     
    186. Заслужений майстер спорту, дворазова абсолютна олімпійська чемпіонка з гімнастики спортивної, олімпійська чемпіонка в командній першості та вільних вправах, багаторазова чемпіонка світу. Володарка найбільшої в історії спорту колекції з 18 олімпійських нагород, половина з яких найвищого ґатунку, Вона входить до десятки найсильніших та найвидатніших спортсменів ХХ сторіччя. ЇЇ успіхи занесені до Книги рекордів Гінесса. Суперзірка сучасного олімпійського руху удостоєна Олімпійського ордена. Як звуть цю легендарну гімнастку?
     187. Який із предметів є спортивним снарядом у гімнастиці художній?
     188. Який зі спортивних предметів є зайвим у змаганнях із гімнастики художній?
     189. За легендою наприкінці ХІХ ст. японський учитель під час прогулянки по саду випадково торкнувся рукою гілку сакури. Гілка спочатку зігнулася, а потім різко випрямилася. Вражений побаченим, учитель вигукнув: “Спочатку вона піддалася, щоб перемогти!”. Це надихнуло його на створення нового виду боротьби, який у перекладі з японської означає “гнучкий шлях”. Який вид боротьби започаткував японський вчитель?
     190. Що означає в перекладі з японської мови “дзюдо”?
     191. Яку країну вважають батьківщиною дзюдо?
     192. Як називають вид змагань з кінного спорту, де оцінюється техніка виконання вершником та конем елементів вищої школи верхової їзди?
     193. Хто дає пробу на допінг у кінному спорті перед початком змагань?
     194. Який вид спорту називають “королевою спорту”?
     195. Скільки видів змагань входить до олімпійської програми з легкої атлетики?
     196. Який вид спортивних змагань не входить до олімпійської програми з легкої атлетики?
     197. Який предмет спортсмени передають один одному під час легкоатлетичної естафети?
     198. У програмі сучасних Олімпійських ігор проводять змагання з бігу на дистанцію 42 км 195 м. Як називається цей вид бігу?

     
    199. Який з видів метання не входить до офіційної олімпійської програми легкоатлетичних змагань?
     200. У якому виді легкої атлетики здобула свої перемоги дворазова олімпійська чемпіонка, володарка 26 світових рекордів Олена Ісімбаєва?
     201. Яку довжину має олімпійський басейн?
     202. Скільки плавців можуть стартувати на одній доріжці одночасно?
     203. Скільки плавців беруть участь у фінальних запливах на Олімпійських іграх?
     204. Скільки плавців входить до складу команди в естафетному плаванні?
     205. Який спосіб плавання в перекладі з англійської мови означає “метелик”?
     206. Руки якого способу плавання нагадують рухи жабеняти?
     207. Визначте вид спорту в якому на Олімпійських іграх змагаються тільки жінки?
     208. Як називають гру з м’ячем і битою для жінок?

     
    209. Що таке стрибки на батуті?
     210. З якої відстані спортсмени випускають стріли з лука в мішень на Іграх Олімпіад?
     211. Як називають спортивну стрільбу з нарізної зброї?
     212. Як називають стрільбу з гладкоствольної рушниці по мішенях-тарілочках, які швидко летять?
     213. Чим збивають мішень у стрільбі стендовій?
     214. Античний пентатлон включав біг, стрибки у довжину, метання списа у ціль, метання диска на дальність і боротьбу. Які види представлені у програмі сучасного п’ятиборства?
     215. Що дає право спортсмену брати участь в олімпійському тенісному турнірі?
     216. У якому виді спорту використовують найлегший м’яч?
     217. Який вид спорту започаткували плавці, бігуни та велосипедисти, змагаючись у витривалості?
     218. У якій країні виникло тхеквондо?
     219. Що означає колір чорного пояса в тхеквондо?
     220. Який вид зброї не використовують у сучасному спортивному фехтуванні?
     221. У гру, котра була прообразом сучасного хокею, грали у Середньовіччі французькі пастухи, використовуючи замість ключок свої палиці із зігнутими ручками, які називали “хоке”. Про який хокей йдеться?
     222. Як біатлоніст транспортує гвинтівку під час гонок?
     223. Бобслей – швидкісний спуск з гори по спеціально обладнаній льодовій трасі на санях. Чим обладнані такі сані?
     224. До програми гірськолижного спорту увійшло гірськолижне двоборство, офіційна назва якого – альпійська комбінація. Які дисципліни до нього входять?
     225. Слово “слалом” має норвезьке походження. Що воно означає?
     226. Що таке керлінг?
     227. Які дисципліни входять у лижне двоборство?
     228. Як називають лижі, призначені для лижних гонок?

     
    229. Як називають найпростіший спосіб гальмування на лижах?
     230. Санний спорт – це швидкісний спуск по спеціально обладнаній льодовій трасі на санях. Чим обладнані такі санчата?
     231. Який вид спорту називають скелетоном?
     232. Як рухається спортсмен-сноубордіст під час змагань?
     233. Для проведення яких змагань не потрібен лід?
     234. Які засоби потрібні для проведення спортивної гри хокей на льоду?
     235. На які відрізки часу поділяють спортивну гру хокей на льоду?
     236. Яка тривалість гри у хокей на льоду?
     237. Скільки спортсменів від кожної команди можуть одночасно перебувати на льодовому майданчику під час офіційної гри у хокей на льоду (хокей з шайбою)?
     238. Які змагання входять до шорт-треку?
     239. Якого року українські спортсмени у складі збірної команди СРСР уперше взяли участь у олімпійських змаганнях?

     
    240. Де відбулися Олімпійські ігри, в яких вперше взяли участь спортсмени України у складі команди СРСР?
     241. У якому виді спорту українська спортсменка вперше піднялася на найвищу сходинку п’єдесталу пошани на Іграх ХУ Олімпіади та відкрила рахунок олімпійських медалей збірної команди СРСР?
     242. Назвіть ім’я та прізвище української спортсменки, яка стала першою олімпійською чемпіонкою, що здобула олімпійське золото на Іграх ХУ Олімпіади 1952 р. у Гельсінкі?

     
    243. Він – легенда світової та вітчизняної гімнастики – піднімався на найвищу сходинку п’єдесталу пошани на Іграх трьох Олімпіад, судив 9 олімпійських турнірів. Назвіть ім’я і прізвище цього олімпійського лицаря.
     244. Одна з найзахопливіших подій Ігор ХУІІ Олімпіади в Токіо, – змагання суперваговиків у важкій атлетиці. Як прізвище та ім’я українця, що, застосувавши вдалий тактичний прийом, переміг у фіналі легендарного Юрія Власова, а в подальшому підтвердив своє лідерство, встановивши 17 світових рекордів?
     245. Назвіть ім’я метальника молота, який піднімався на олімпійський п’єдестал пошани в Монреалі, Москві та Сеулі, його світовий рекорд залишається неперевершеним з 1986 р.
     246. Кому з українських спортсменок присвоєно звання найкращої гандболістки ХХ ст.?
     247. Ігри ХХІІ Олімпіади 1980р. відбувалися в СРСР. Змагання з якого виду спорту в рамках цих Ігор проводили в місті Києві?
     248. Хто з українських важкоатлетів-суперваговиків здобув звання олімпійського чемпіона на Іграх ХХІІ Олімпіади, гідно продовживши переможну олімпійську естафету?
     249. Назвіть ім’я та прізвище українського спортсмена, який зійшов на найвищу сходинку олімпійського п’єдесталу пошани 1988 р., 35-разового рекордсмену світу, багаторазового чемпіона світу та Європи.
     250. Хто з чотирьох названих українських футболістів грав у складі збірної СРСР 1988 р. та став олімпійським чемпіоном?
     251. Який прапор піднімали на честь перемоги спортсменів із країн СНД 1992 р. на Іграх ХХУ Олімпіади в Барселоні?
     252. Де і коли спортсмени України взяли участь у Олімпійських іграх у складі команди СНД?
     253. Де і коли вперше замайорів Державний прапор України на церемонії урочистого відкриття Олімпійських ігор?

     
    254. Якою була перша олімпійська нагорода збірної команди незалежної України?
     255. Назвіть ім’я та прізвище спортсменки, яка здобула для олімпійської збірної України першу нагороду.
     256. У якому виді спорту здобуто першу олімпійську нагороду для збірної команди України?
     257. Хто здобув перше олімпійське “золото” для команди України?
     258. У якому виді спорту здобуто перше олімпійське “золото” для команди України?
     259. Українська легкоатлетка здобула на Іграх ХХУІ Олімпіади золоту медаль у змаганнях з потрійного стрибка. Назвіть ім’я та прізвище спортсменки.
     260. Несподіваною стала перемога на Іграх ХХУІ Олімпіади представників України у змаганнях яхтсменів. Назвіть чемпіонів.
     261. Хто з українських атлетів здобув найбільшу кількість золотих олімпійських медалей за роки незалежності України?
     262. Кого з українських спортсменів журналісти з любов’ю називали “золотою рибкою”?
     263. На Іграх ХХУІІ Олімпіади 2000 р. в Сіднеї українські спортсмени Олена Говорова й Роман Щуренко, вихованці одного тренера, вибороли дві бронзові медалі. В яких легкоатлетичних дисциплінах українські легкоатлети стали призерами Ігор ХХУІІ Олімпіади?
     264. Хто з українських спортсменів-чоловіків завоював золоту медаль у змаганнях з боротьби вільної на Олімпійських іграх в Афінах 2004 р.?
     265. Вільна боротьба на Олімпійських іграх була прерогативою чоловіків. 2004 р. до програми Ігор уперше увійшли змагання з цього виду спорту серед жінок. Хто з українських спортсменок здобув перше олімпійське “золото” з боротьби вільної?

     
    266. У якому виді легкоатлетичної програми в Пекіні 2008 р. Наталія Добринська стала олімпійською чемпіонкою?
     267. У якому виді спорту Олександр Петрів на Іграх ХХІХ Олімпіаді в Пекіні 2008 р. виборов золоту медаль?
     268. Кого з українських спортсменів-медалістів визнано найтехнічнішим боксером Ігор ХХІХ Олімпіади в Пекіні?
     269. Важкими видалися для Анни Бессонової старти на Іграх ХХІХ Олімпіади в Пекіні. Проте українській гімнастці вдалося піднятися на п’єдестал пошани. Яку медаль завоювала Анна Бессонова?
     270. У якому виді спорту Артур Айвазян виборов олімпійське золото на Іграх ХХІХ Олімпіади в Пекіні 2008 р.?
     271. Кому з українських тренерів за визначні особисті заслуги перед Українською державою у розвитку спорту було присвоєно звання Героя України?

     
    272. Хто відповідає за розвиток олімпійського руху в Україні?
     273. Якого року створено Національний олімпійський комітет України?
     274. Коли відбулася Асамблея засновників НОК України, де прийняте історичне рішення про створення НОК України?
     275. Кого обрано першим президентом Національного олімпійського комітету України?

     
    276. Скільки президентів очолювали НОК України з 1991 р. по 2011 р.?
     277. Кого було обрано другим президентом НОК України (1997-2002рр.)?
     278. Кого обрано третім президентом НОК України (2002-2005рр.)?
     279. З 2005 р. Національний олімпійський комітет України очолює шестиразовий чемпіон світу, 35-разовий рекордсмен світу, олімпійський чемпіон, Герой України. Назвіть його ім’я та прізвище.
     280. За рекомендацією Міжнародного олімпійського комітету для здійснення діяльності, спрямованої на розвиток і зміцнення олімпійського руху в Україні, духовне збагачення людей, популяризацію ідей і цінностей олімпізму створено громадську організацію. Яку назву вона має?
281.Скільки представників Чернігівської області брали участь на XXIII зимових Олімпійських іграх 2018? Назвіть їх прізвища.
282.Скільки медалей здобула Україна на XXIII зимових Олімпійських іграх 2018?
283.В якому місті та в якій країні були проведені XXIII зимові Олімпійські ігри 2018?
284.Який за рахунком  відбувся зимовий Європейський  юнацький  олімпійський фестиваль, що проходив у Сараєво (Боснія та Герцеговина) у лютому 2019 року?

285.Скільки представників Чернігівщини взяли участь у зимовому  Європейському  юнацькому  олімпійському фестивалі, що проходив у Сараєво (Боснія та Герцеговина) у лютому 2019 року?
286.Скільки медалей було завойовано українськими спортсменами на  зимовому  Європейському  юнацькому  олімпійському фестивалі, що проходив у Сараєво (Боснія та Герцеговина) у лютому 2019 року?
287. Хто був  прапороносцем на зимовому  Європейському  юнацькому  олімпійському фестивалі, що проходив у Сараєво (Боснія та Герцеговина) у лютому 2019 року? 

Комментариев нет:

Отправить комментарий