вторник, 21 февраля 2017 г.



    урок з хімії у 10 класі на тему "Хлориди"

Цілі: Ознайомити із способами добування та властивостями хлоридів; продовжити формувати практичні вміння і навички проведення експерименту; повторити правила безпеки під час проведення дослідів; розвивати вміння й навички складання рівнянь реакцій на прикладі хімічних властивостей хлоридів; повторити алгоритм розв’язку задач на «на надлишок»;ознайомити із галузями застосування хлоридної кислоти та хлоридів.
Тип уроку: комбінований
Форми роботи: виконання тестових завдань, розв’язування задач, самостійна робота, створення проекту, проведення дослідів.
Обладнання: ватман, картки з назвами та малюнками хлоридів, лабораторне обладнання до демонстрацій дослідів.
НАВЧАЄМОСЯ    НЕ ЗАРАДИ  ШКОЛИ,
 А ЗАДЛЯ    ЖИТТЯ …                          
                                                                                                                      СЕНЕКА
ХІД УРОКУ
І. Організація класу.
·         Емоційна готовність:  
        

·         Створення ситуації успіху:

У вас найкращий сусід по парті. Притуліть свої долоні до долонь сусіда і промовте:
Теплом своїх долоньок
Я з другом поділюсь
Урок цікавий, новий
Я знову розпочну!
ІІ. Перевірка домашнього завдання та актуалізація опорних знань учнів.
1. Pозв’язати експериментально-розрахункову задачу (індивідуальне завдання):
Долийте до 4г цинку хлоридну кислоту в надлишку. Яка маса солі, що утворилася? Дайте їй назву.
2. Виконайте тест:



  1. Галоген, який має найбільшу електронегативність, — це:  А) Br;    Б) Cl;     В) F;     Г) I.
1

2

3

4







  1. Інтерактивна вправа. «Я знаю, що....» (учні доповнюють речення).
  1. Оформлення проекту на ватмані.

2. Електронна конфігурація: а) атома Хлору – це:   
           А) 1s22s22p63s2; В) 1s22s22p63s23p4;
           Б) 1s22s22p63s23p5; Г) 1s22s22p63s23p6.
3. Ізотопи Хлору різняться між собою
            А) числом протонів;   Б) числом нейтронів;
                       В) числом електронів.
4. Характеристики хлору за стандартних умов
 А) газ;                  В) рідина;              Ґ) отруйний;
 Б) неотруйний;    Г) без кольору;     Д) забарвлений.
5. Добутий хлор у лабораторії збирають витісненням
          А) води;  Б) повітря у посудину дном донизу;
                    В) повітря у посудину дном догори.
6. Хлор у хімічних реакціях порівняно з воднем:
А)менш активний; Б)більш активний; В)активність однакова.
7. Хлороводень збирають у посудину витісненням:
           А) повітря з посудини дном донизу;
           Б) повітря з посудини дном догори;   В) води.
8. Реагент для визначення хорид-іонів у розчині — це:
            А) барій нітрат;          В) барій хлорид;
            Б) аргентум нітрат;    Г) аргентум хлорид.
9. Речовини, з якими не реагує хлоридна кислота, — це
            А) хром;                       В) карбон(ІV) оксид;
            Б) натрій сульфат;      Г) ферум(ІІІ) гідроксид.
10. Розставте галогени у порядку спадання електронегативності:
             А) Сl                                   
             Б) F
             В) I
             Г) Br

3.Розставте коефіцієнти у рівняннях реакцій за допомогою методу електронного балансу:
                                        НCl + MnO2 = MnCl2 + Сl2↑ + Н2О
4. Закінчіть схему (усно):

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
Розгадайте анаграму:
О с і л
Р д ї л х н о и о
И с л т о к и
ІV. Повідомлення теми та цілей уроку методом чистої дошки.
V. Опрацювання нового матеріалу.
1. Повідомлення учня про значення хлоридної кислоти (захист проекту-презентації)
2. Проведення дослідів. Добування хлоридів  
Учні повторюють правила техніки безпеки, проводять досліди, записують рівняння реакцій.
3.            Властивості хлоридів. Самостійна робота в группах. Учні дописують праву частину рівнянь і називають властивості солей хлоридної кислоти.
KCl ↔
CuCl2 + Zn →
MgCl2 + KOH →
CaCl2 + AgNO3
4.            Застосування хлоридів. Розповідь вчителя, доповнення учнями проекту.
VІ. Розв’язування задч на надлишок.
Задача 1 (самостійно).
Задача 2 (фронтально із записом на дошці).
VІІ. Рефлексія.

VІІІ. Домашнє завдання.

Комментариев нет:

Отправить комментарий